Polska Akcja Humanitarna w NepaluNepal, maj, 2015, fot.PAH

Trzęsienie ziemi w Nepalu.


W sobotę 25 kwietnia 2015 r. o 11:56 czasu lokalnego w Nepalu, niecałe 50 km od stolicy, Katmandu, doszło do trzęsienia ziemi o ogromnej sile (7.8 w skali Richtera). Aż 8,1 milionów osób zostało dotkniętych skutkami katastrofy. Ponad 8 tysięcy osób poniosło smierć, zniszczonych zostało prawie 500 tysięcy domów.
Władze Nepalu nie były w stanie własnymi siłami poradzić sobie z kryzysem i wezwały do pomocy społeczność międzynarodową.
PAH postanowiła wesprzeć poszkodowanych mieszkańców i zaledwie kilka dni po katastrofie wysłała do Nepalu swoją pracowniczkę humanitarną w celu oszacowania potrzeb i rozpoczęcia działań pomocowych.

Kryzysy humanitarne


Zniszczone miasteczko Melamchi. fot.PAH

Read more

Pierwsza dystrybucja pomocy PAH w Katmandu.


Przekazaliśmy mąkę, ryż oraz tabletki do uzdatniania wody.

View gallery

Rozpoznanie potrzeb w dystrykcie Sindupalchowk.


View gallery


Przeprowadzone przez PAH rozpoznanie potrzeb w dystrykcie Sindhupalchowk wskazało na bardzo trudną sytuację mieszkańców w tym regionie. Wiele wiosek zostało zrównanych z ziemią, drogi uległy zniszczeniu, mieszkańcy odcięci od jakiejkolwiek pomocy. Na zdjęciu mieszkańcy górskich wiosek, niosący ryż i inne dobra, ktore dostali w mieście od organizacji humanitarnych.


Skutki trzęsienia ziemi: zniszczona infrastruktura. Na zdjęciu ratownicy przeszukujący gruzy domów w regionie Sindupalchowk.


Skutki kryzysów humanitarnych.

Read more

Jak pomagać?


Pomaganie to jeden z najbardziej ludzkich odruchów serca. To dzięki zaangażowaniu Polaków i Polek i ich wsparciu finansowemu możemy pomagać poszkodowanym. Nasze wezwanie do solidarności z Nepalczykami spotkało się z bardzo pozytywnym odzewem. W całej Polsce organizowane są spotkania, koncerty, pokazy, których celem jest zbiórka środków finansowych. Wszyscy odowiadają na nasze wezwanie #SOS Nepal.

View gallery

Jak pomaga PAH?


Podjęliśmy decyzję o pomocy w dystrykcie Sindhupalchowk, gdzie sytuacja mieszkańców jest wyjątkowo trudna. Zbliża się pora monsunowa, dlatego przede wszystkim trzeba zapewnić schronienie tym, którzy w wyniku trzęsienia ziemi stracili swoje domy. Wraz z partnerską organizacją International Student Relationship (ISR-Nepal) przeprowadzamy dystrybucję materiałów służących do zabezpieczenia schronienia (namioty i tarpolina - nieprzemakalne płótna) oraz dystrybucję nieżywnościowych artykułów pierwszej potrzeby, jak koce, śpiwory.

View gallery

szkoły dla nepalu.


Kampania Niosę Pomoc.

Read more

Dzięki zaangażowaniu polskiego społeczeństwa, w ciągu miesiąca od katastrofy w Nepalu, pomoglismy już ponad 1500 rodzinom w regionie Sindupachowk.
Dziekujemy!


Rodzina, która otrzymała pomoc w wiosce w regionie Sindupachowk.


Polska Akcja Humanitarna w Nepalu