Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc

#SOSsyria


Konflikt w Syrii trwa już ponad 5 lat

czytaj dalej


Ponad 13 milionów Syryjczyków potrzebuje pomocy humanitarnej

zobacz zdjęcia


Syria: zmuszeni do ucieczki

Obejrzyj animację


Polska Akcja Humanitarna niesie pomoc w Syrii od 2013 roku. Zapewniamy dostęp do wody, remontujemy infrastrukturę wodno-sanitarną, dostarczamy żywność i wspieramy lokalne piekarnie. Dystrybuujemy niezbędne do życia przedmioty jak koce, ubrania, naczynia, namioty, artykuły gospodarstwa domowego, zestawy higieniczne. Zapewniamy także pomoc medyczną, remontujemy szkoły, prowadzimy zajęcia dla dzieci.


Produkcja żywności w Syrii jest bardzo niewielka. Zniszczone zostały systemy nawadniające, magazyny i uprawy. PAH dystrybuuje pakiety z żywnością, współpracuje z piekarniami w prowincjach Idlib i Hama poprzez dostawę mąki, zapewniając sprzedaż chleba po niskiej cenie.


PAH buduje i remontuje ujęcia wody, wyposaża je w generatory, remontuje i buduje toalety. Do obozów dla uchodźców wewnętrznych dostarczamy wodę beczkowozami. Prowadzimy również zajęcia z zasad higieny dla dzieci, dystrybuujemy zestawy higieniczne, utylizujemy śmieci.


Osobom dotkniętym skutkami wojny dostarczamy leki i pomoc medyczną, a prowadzona przez nas klinika mobilna dojeżdża do potrzebujących w trudno dostępnych i odległych miejscach.


W wyniku konfliktu w Syrii 1/4 szkół została zniszczona, w tym szkoła Bsams w prowincji Idlib. W 2015 roku udało nam się wyremontować 5 klas w tej ponadgimnazjalnej szkole dla dziewcząt. 150 dziewczynek na nowo rozpoczęło naukę.


PAH nadzoruje funkcjonowanie specjalnej „strefy przyjaznej dzieciom” w tureckim mieście Akcakale, na granicy z Syrią. Wsparcie otrzymuje 4,4 tys. syryjskich i irackich dzieci -uchodźców. Ośrodek zapewnia opiekę, nieformalne zajęcia edukacyjne, sportowe, plastyczne i rekreacyjne, a także wsparcie indywidualne dla dzieci w wieku od 5 do 13 lat.

Akcja Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc


Read more

Czekamy na zgłoszenia!


1) zarejestrujcie szkołę do akcji, otrzymacie od nas zestaw 4 plakatów
2 )przyłączcie się do wydarzenia na Facebooku
3) pochwalcie się Waszymi działaniami na portalach społecznościowych posługując się hashtagiem #zamiastkwiatka
4 )po skończonej akcji prześlijcie do nas informację zwrotną, na jej podstawie wystawimy szkole dyplom.

Polska Akcja Humanitarna